Mateřská škola Sluníčko  Skuhrov nad Bělou

Z historie

První historické zmínky o mateřské škole ve Skuhrově nad Bělou pochází z roku 1939, kdy mateřská škola vznikla jako součást Obecné školy v místech dnešního obytného domu naproti kostela ve Skuhrově /z kroniky MŠ/. Pracovala zde pěstounka.

Nynější mateřská škola byla uvedena do provozu 30.10.1978.  Jako právní subjekt vznikla k 1.1.2003. Zřizovatelem je Obec Skuhrov nad Bělou. Škola je dvoutřídní s kapacitou 55 dětí a s celodenním provozem od 6,15 do 16,00 hod.

Dne 15.9.2011 rozhodlo Zastupitelstvo Obce Skuhrov nad Bělou o sloučení základní školy s  mateřské školy v jeden právní subjekt s názvem Základní škola a Mateřská škola Skuhrov nad Bělou, a to k 1.1.2012.

Mateřská škola Sluníčko ve Skuhrově nad Bělou je dvoupodlažní zděná budova s rovnou střechou, postavena v klidném a čistém prostředí v podhůří Orlických hor. U školy je velká zahrada, s možností využití k různým aktivitám a hrám dětí.